6.ročník divadelní benefice

Letošní velice úspěšný ročník benefice máme již za sebou. Níže si můžete přečíst závěrečnou zprávu a podívat se do fotogalerie. 

A poté se již můžete těšit na další ročník :).

 

DIVADELNÍ BENEFICE MĚLA REKORDNÍ VÝTĚŽEK

V týdnu od 12. do 18. 10. 2015 uspořádalo Centrum pro náhradní rodinnou péči a Hynkovo hravé divadlo tradiční Divadelní benefici ochotnických souborů.

6. ročník benefice se stal průlomový délkou trvání, rekordním výtěžkem i počtem diváků. Za celý týden navštívilo Divadlo Karla Hynka Máchy, Knihovnu K.H.Máchy i Music klub Baronka téměř tisíc diváků.
Celková vybraná částka dosáhla neuvěřitelných 121.000 Kč. Za předchozí ročníky se podařilo vybrat 200.000 Kč a tedy celková částka za šest ročníků dosahuje 321.000 Kč. Vybrané peníze použije Centrum pro NRP opět na doučování dětí v náhradní rodinné péči.

Zisk vyšší částky, než bylo obvyklé v minulých ročnících, přisuzuje hlavní pořadatel Roman Munčinský, zvyšujícímu se zájmu o regionální kulturu, rozložení benefice do delšího časového období a také stoupajícímu povědomí o akci, které zaujalo i anonymního dárce a soukromou firmu Gabriel, kteří přispěli shodně částkou 5.000 Kč. Myšlenka benefice oslovila také slavného herce, pana Luďka Munzara. Nadace Munzarových totiž  přispěla částkou 25.000 Kč a navíc tento herec společně s Františkem Novotným přispěl k programu benefice zajímavou besedou, díky níž diváci přispěli do benefiční kasičky dalšími 8.000 Kč.

Pořadatelé připravili pro diváky celkem 12 divadelních představení, z toho 5 pro děti a 7 pro dospělé diváky, koncerty 4 kapel, výtvarný workshop, divadelní projekt Autoteatro! a promítání filmu.

Do programu benefice, bez nároku na honorář, přispěli ochotníci ze souborů Rádobydivadlo Klapý, PIK-ART Úštěk, DS Karel Čapek Děčín, Li-Di Litoměřice, Mladivadlo ZUŠ Litoměřice, DS 4 pod peřinou, ale i profesionálové divadla Krabice Teplice, DS Vocaď  pocaď a Divadlo Kukadlo. V představeních pro dospělé žánrově převažovaly komedie a komediální dramata, které se dle slov hlavního pořadatele, k takové události hodí nejvíce.

S kapel to byly A bude hůř, Tantalos, Kadé chim a Duben v Pešti, kteří v rockovém klubu zahrály od indies přes punk a underground až po emorock. Zde diváci přispěli částkou 5.900Kč.

Celkovou vybranou sumou byla velmi mile překvapena ředitelka Centra pro NRP Margita Šantavá, která při předávání šeku v rámci slavnostního zakončení 6. Divadelní benefice poděkovala všem dárcům a sponzorům, jimiž kromě výše uvedených bylo Město Litoměřice, Město Terezín, Město Bohušovice nad Ohří, Městská kulturní zařízení Litoměřice, Michaela Černíková - realitní makléř Remax,  Květiny J. J. Svoboda, Restaurace U zlatého bažanta, Pizzeria Na obzoru, Oper o.s. - , Klášterní vinné sklepy, Vinotéka Naturvini a Obrázkový ostrov Lenky Procházkové.

Hlavními mediálními partnery byly Litoměřicko24, Regionální televize.cz a Litoměřický Deník.

 

Kontakt

Divadelní benefice

771 770 490

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode