4. ročník divadelní benefice

30.07.2015 08:55

Ve dnech 18. - 20. října proběhne v litoměřickém Divadle K. H. Máchy 4. ročník Divadelní benefice ochotnických souborů na podporu dětí v náhradní rodinné péči. V rámci třídenní divadelní přehlídky se představí devět ochotnických souborů s deseti divadelními kusy rozličných dramatických žánrů. 
První festivalový den se divákům představí DS Scéna z Libochovic s povedenou fraškou Analfabet a po nich nastoupí domácí soubor Li-Di s detektivní komedií Hrobka s vyhlídkou. Sobotní program potěší i malé diváky. Dopoledne vystoupí Nové divadlo Mělník s pohádkou Květ zapomnění, a po obědě bude pro děti připraveno Divadlo Krabice Teplice se svou úspěšnou pohádkou Mrkvomen.

Odpolední blok začíná komedií Superman přijede ve 22:37, kterou přivezou ochotníci z Divadla Pik-art Úštěk, dále vystoupí pořádající Hynkovo hravé divadlo s veleúspěšnou alegorií Ze života hmyzu, a melodramatem Amalia dýchá zhluboka zakončí sobotní program Divadelní spolek Karla Čapka z Děčína.

Závěrečný den benefice odstartuje pohádka Zvířátka a loupežníci Děčínských ochotníků, po poledni uvede komedii na motivy slavného amerckého muzikálu oblíbené Rádobydivadlo Klapý a těsně před slavnostním zakončením přiveze Divadlo bez zákulisí ze Sokolova hořkou komedii o situaci v naší společnosti po roce 1989.

Stejně jako v letech minulých i letos se patronace nad beneficí ujala režisérka Alice Nelis, která sama vychovává děti v osvojitelské péči. Za minulé tři ročníky benefice se podařilo vybrat na podporu dětí v pěstounské a osvojitelské péči 116 tisíc korun. Částka 44 tisíc korun z loňského výtěžku posloužila k zaplacení doučovacích hodin.
Benefici pořádá Hynkovo hravé divadlo, o.s. a Centrum pro náhradní rodinnou péči Litoměřice za podpory Města Litoměřice a Městských kulturních zařízení Litoměřice. Pořadatelé srdečně zvou do divadla, kde vládne neformální a příjemná atmosféra, která vyzařuje z lidí, kteří nemyslí jen na sebe.
Vstupenky mohou diváci již zakoupit v síti MKZ Litoměřice, kde také najdou podrobnější program.

Zpět

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode